„Zmiana następuje poprzez ruch, a ruch leczy”

J.H. Pilates

Agnieszka Fidali
Leczę ciało ruchem i oddechem i nie jestem kolejnym trenerem personalnym, a 45-letnią kobietą z ogromnym doświadczeniem w pracy z człowiekiem. Wiem co to ciężka robota nad sobą – bolącym kręgosłupem, emocjami, traumą, ograniczeniami, które zamykają nas w klatce bezsilności. Często z poczuciem „….i znowu nic nie wiem „
Leczę ruchem i oddechem, a moje zafascynowanie Pilatesem trwa już prawie dekadę. Trening ten nauczył mnie uważności, koncentracji nie tylko w trakcie wykonywania ćwiczeń, ale również uruchamiania taśm mięśniowych, prawidłowego oddechu i czytania swojego ciała – najlepszej mapy emocji. Co ciekawe, taka praca połączona ze świadomym oddechem, ukierunkowała mój rozwój osobisty, co jak się okazało po latach, jest naturalną konsekwencją uważności, systematyki i koncentracji. Wciąż jestem zaciekawiona człowiekiem, a nawet powiedziałbym, że coraz bardziej mnie fascynuje każde spotkanie.

Moje zafascynowanie Pilatesem trwa już prawie dekadę. Przekonanie do tej formy treningu współzaistaniało ze wzmożonym problemem z moim kręgosłupem, gdzie stres zaostrzył napięcie w mięśniach wynikające z istniejącej skoliozy i rotacji w kręgosłupie. Ból nie opuszczał moich pleców, a dyskomfort w ciele uniemożliwiał mi uprawianie ulubionego sportu. Z treningu na trening czułam nie tylko coraz większy komfort w ciele, ale rosnącą sprawność. Jako usportowiony człowiek, od dzieciństwa aktywny, wydawało mi się, że jestem naprawdę sprawna. Pilates pokazał mi wszystkie moje ograniczenia w ciele i konieczny kierunek pracy, by więcej ból nie zdominował mojego życia.

Zafascynowana terapeutycznymi skutkami Pilatesu, zdecydowałam poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie na studiach Terapii ruchem oraz wchodząc na ścieżkę systematycznych szkoleń z Pilatesu, uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach Pilates. Cały czas poszerzam swoją wiedzę. Nie ma kwartału, bym nie pogłębiała wiedzy u najlepszych nauczycieli tej metody w Polsce i za granicą. Czas pandemii nie zatrzymał mnie w ścieżce edukacyjnej, wręcz otworzył nowe możliwości, dzięki czemu uczestniczyłam w warsztatach u wspaniałych specjalistów Brettem Howardem, Ricardo Jaramillo, Jean Claude Nelson czy Lesley Logan, poznając klasyczną metodę oraz nowoczesne podejście, czerpiąc z obu, szukając rozwiązań i adaptacji klasycznych ćwiczeń do konkretnego Klienta i jego ograniczeń. Moje wcześniejsze doświadczenie zarówno z kinezyterapii, treningu siłowego, ogólnorozwojowego, dietetyki umożliwia mi pracę holistyczną, patrząc na człowieka przez jego historię zapisaną w ciele, szukając rozwiązań i możliwości adekwatnych do ograniczeń. Nie jestem kolejnym trenerem personalnym. Jestem 45-letnią Kobietą z ogromnym doświadczeniem w pracy z człowiekiem, mamą 3 dzieci. Wiem, co to ciężka praca nad sobą i z ciałem swoim i swoich klientów. Leczę ruchem i oddechem. Przyjdź do mnie na terapię Pilatesem, który odmieni Twoje życie.