ZDROWY KRĘGOSŁUP MED.


1Ćwiczenia przeznaczone dla osób z dolegliwościami narządu ruchu i nie tylko – godzina ćwiczeń to też świetna profilaktyka. Zajęcia łączą w sobie elementy pilatesu i metod terapeutycznych. Doskonale uelastyczniają mięśnie i poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych.

 Zdrowy Kręgosłup Terapia to zajęcia, które pomogą Ci kształtować wyprostowaną, aktywną i zdrową sylwetkę! Specjalnie dobrane ćwiczenia pomogą Ci poprawić ruchomość kręgosłupa w jego poszczególnych odcinkach, zredukować przykurcze mięśniowe oraz wzmocnić szkielet mięśniowy i  ukształtować postawę przyjazną dla kręgosłupa. Są to zajęcia dla każdego, kto chce  zredukować ból pleców i karku, a tym samym zyskać dobre samopoczucie. 

ZAJĘCIA MEDICAL – zajęcia grupowe z elementami terapii ruchem, prowadzone przez wyspecjalizowanego trenera i dyplomowanego terapeutę.

 

PILATES MED.


1

Jest to metoda mającą na celu stworzeniu równowagi w ciele. Jest treningiem „dobrego samopoczucia”. Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia bez stresu i męki wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają nas w dobry nastrój i poprawiają wygląd naszego ciała. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

Zastanawiasz się, dlaczego Pilates jest tak dobry dla każdego, bez względu na wiek czy stan zdrowia? Dlaczego jest inny niż pozostałe techniki ćwiczeń? Odpowiedź jest tak prosta, jak sama metoda. Główną zaletą ćwiczeń jest bowiem ich niewiarygodna efektywność.  Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. 

ZAJĘCIA MEDICAL – zajęcia grupowe z elementami terapii ruchem, prowadzone przez wyspecjalizowanego trenera i dyplomowanego terapeutę.

 

JOGA VINYASA KRAMA

jest metodą praktyki asan i ich wariantów… Według tradycji Sri Krishnamacharyi, ruchy wykonywane są powoli z oddechem płynnie towarzyszącym ruchowi. Ruch musi być zsynchronizowany z oddechem, a umysł podąża za oddechem, dzięki czemu umysł, oddech i ruch są w idealnej harmonii.”
Srivatsa Ramasawami The Complete Book of Vinyasa Yoga

Vinyasa krama joga to podejście w nauczaniu jogi, wywodzące się ze starożytności (nauki Patańdżalego zawarte w Jogasutrach ponad 2 tys. lat temu), a nauczane i rozpropagowane przez „ojca współczesnej jogi” – Śri Tirumalai Krishnamacharyę. Podstawowym założeniem każdej formy vinyasa jogi jest integracja oddechu, ruchu i uważności. Tym, co prowadzi nas, nadaje rytm i jest punktem skupienia podczas praktyki jest właśnie oddech. Sama praktyka vinyasy jest serią następujących po sobie sekwencji asan, z których każda przygotowuje ciało i umysł do kolejnych. Vinyasa krama tym różni się od pozostałych odmian vinyasy, że korzystając z ogromnego wachlarza możliwości jogi, przedstawionych przez Patańdżalego oraz nauczanych później przez Krishnamacharyę, dostosowuje praktykę do ucznia. Każdy z nas jest inny – różni nas płeć, wiek, stan zdrowia i kondycji psychicznej, etap życia, na którym się znajdujemy czy nasze samopoczucie danego dnia, dlatego też nie ma idealnej jogi, takiej samej dla wszystkich. Krishnamacharya, dla każdego kogo uczył, dawał inne zalecenia w zależności od jego aktualnych potrzeb, możliwości czy ograniczeń.
W studio proponujemy jogę dla wszystkich bez wzgęldu na stopień zaawansowania, jogę dla dzieci oraz kobiet w ciązy

STRETCHING CLASSIC MED.


4

Stretching świetnie wpływa na całe ciało. Rozciąga wszystkie grupy mięśni, uelastycznia je i zwiększa ruchomość stawów. To zajęcia przede wszystkim rozciągające, ale też rozluźniające i oddechowe, odbywające się przy relaksującej muzyce. Prócz klasycznych metod stretchingu statycznego, wykorzystuje się w nich elementy jogi, pilatesu, jak również stretchingu powięziowego. Trener proponuje zwykle – w zależności od kondycji i zaawansowania grupy – trzy wersje każdego ćwiczenia: łatwą, średnią i trudną. Wbrew pozorom stretching nie jest leniwą formą fitnessu. Wykonując te ćwiczenia, można się porządnie zmęczyć.

Zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku. Szczególnie polecane tym, którzy przez wiele godzin są unieruchomieni w jednej pozycji – np. siedzą przy komputerze albo pracują na stojąco. Skutkiem ubocznym takiego trybu życia są przykurczone mięśnie kręgosłupa, szczególnie szyjnego i lędźwiowego, przez które pojawiają się dolegliwości bólowe. Także ci, którzy dużo trenują potrzebują rozciągnięcia ciała, bo mają bardzo zwarte mięśnie. Najlepiej, aby od razu po treningu siłowym rozpoczynali zajęcia ze stretchingu. Wówczas ich mięśnie będą lepiej pracowały, staną się bardziej elastyczne i mniej wrażliwe na kontuzje.

ZAJĘCIA MEDICAL – zajęcia grupowe z elementami terapii ruchem, prowadzone przez wyspecjalizowanego trenera i dyplomowanego terapeutę.

 

bodyART MED.


_CAR9028 (2)

BodyART to trening funkcjonalny opracowany przez Roberta Schteinbachera. Łączy w sobie elementy jogi, fizjoterapii, japońskiego DO IN, własnych pozycji oraz klasycznych technik oddechu. Celem treningu jest stopniowe zapewnienie prawidłowego funkcjonowania całego ciała, traktowanego tu w sposób holistyczny. Koordynacja ruchu z oddechem, równowaga, stabilizacja oraz koncentracja są tu równie ważne jak same pozycje. To fantastyczny, prozdrowotny trening wzmacniający i modelujący sylwetkę oraz znacznie poprawiający elastyczność ciała, będący jednocześnie ukojeniem dla poddanego ciągłemu stresowi umysłu.

bodyART power to zajęcia o dużej dynamice ruchów, rozwijające i poprawiające cechy motoryczne naszego ciała, jednocześnie przynoszące odprężenie i rozluźnienie.

bodyART flow to wersja z bardziej rozbudowanymi sekwencjami ruchów, dzięki którym zrównoważysz stres i skłonności do zaburzeń postawy wynikające z codziennego życia. Miękkie, płynne, otwarte, powtarzające się ruchy pozwolą Ci w osiągnięciu relaksu ciała i umysłu.

bodyART dynamic jest znacznie intensywniejszą wersją tego treningu – łączy pozycje statyczne z dynamicznymi. Jest istotą i synergią przepływu ruchu, siły i oddychania. Trening dla osób ćwiczących bodyART i szukających nowych wyzwań. 

ZAJĘCIA MEDICAL – zajęcia grupowe z elementami terapii ruchem, prowadzone przez wyspecjalizowanego trenera i dyplomowanego terapeutę.