„Człowiek ma tyle lat, na ile czuje się jego kręgosłup”

J.H. Pilates

PILATES W MAŁYCH GRUPACH NA APARATACH /3 OSOBY/
– ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ NA specjalistycznym, oryginalnym SPRZĘCIE stworzonym przez twórcę metody- Reformer, Wieża, Krzesło.

PILATES REFORMER – to specjalistyczne, niezwykle popularne na świecie łóżka treningowe do Pilates wynalezione przez samego twórcę metody. Zastosowany system sprężyn oraz ruchoma część główna łóżka pozwalają na wykonanie ponad 200 ćwiczeń na wszystkich poziomach zaawansowania. Zapewniają możliwość przeprowadzenia pełnego treningu całego ciała, o wiele efektywniejszego niż ćwiczenia na macie. Ten wyjątkowy sprzęt do Pilatesu składa się z wprawianej w ruch przez ćwiczącego platformy, zamocowanej za pomocą sprężyn o zróżnicowanej sile oporu do stabilnej ramy. Pilates Reformer pozwala na wykonywanie różnorodnych, dynamicznych i intensywnych, lecz jednocześnie płynnych i nieobciążających dla organizmu ćwiczeń, dzięki czemu trening może być powtarzany wielokrotnie podczas każdego tygodnia. Ćwiczenia Pilates na reformerze są doskonałym rozwiązaniem dla sportowców, ale zaleca się je również w okresie rehabilitacji, wspomagając powrót do pełnej sprawności. Trening przy użyciu łóżka do Pilatesu zwiększa siłę mięśniową, elastyczność, wydolność i poprawia postawę ciała oraz ogólny stan zdrowia.


 

WIEŻA / PILATES TOWER – umożliwiają przeprowadzenie kompleksowego, bezpiecznego treningu. To system drążków, sprężyn, połączonych ramą. To podstawowy i jednocześnie obowiązkowy sprzęt w kompleksowym treningu. Opór sprężyn wymusza utrzymanie prawidłowego napięcia mięśni głębokich wspierających stabilizację, rozwija siłę i wytrzymałość mięśni całego ciała. Pozwala na przeprowadzenie wszechstronnego treningu w pozycji stojącej, siedzącej i leżącej, o zmiennych poziomach trudności, jak i kompleksowej rehabilitacji.

 

KRZESŁO / WUNDA CHAIR to kompaktowe, lecz wszechstronne urządzenia, idealne do treningu całego ciała. Mimo niewielkich rozmiarów uznawane są za jedne z najbardziej wymagających maszyn do Pilatesu. Umożliwiają przeprowadzenie różnorodnych ćwiczeń zarówno przez osoby chcące poprawić swoją kondycję fizyczną i wydolność, jak i wracające do zdrowia w okresie rehabilitacji. Wyposażone w siedzisko i ruchomy podnóżek zamocowany za pomocą sprężyn o zróżnicowanym stopniu oporu, przeznaczone są do rozciągania i wzmacniania grup mięśniowych, w przypadku których nie sprawdzają się tradycyjne techniki i sprzęty.